2019’da İşinizi Büyütmek İçin 6 Etkili Online Pazarlama Stratejisi

  • 25 Şubat 2019 - Pazartesi
  • ADMIN

Küçük ve orta ölçekli işletmelerin çoğu, daha fazla web sitesi trafiği sağlamak ve işlerini büyütmek için online pazarlamanın gücünü nasıl kullanabileceklerini merak ediyor. Çok sayıda seçenek varken, karşılaştığınız her öneriyi uygulamaya çalışmak, özellikle özel bir pazarlama ekibi olmadan neredeyse imkansız olabilir. Gerçekçi olmak gerekirse, her pazarlama taktiği her iş için etkili olmayacaktır. Ancak biz bu yazıda, herhangi bir işletmeye fayda sağlayabilecek altı online pazarlama tekniği konusunda bilgi vermek istiyoruz.

1. Duyarlı, Güncel Web Sitesi TasarımıHerhangi bir ticari yatırım gibi, web sitenizden mümkün olan en iyi yatırım getirisini elde etmek istersiniz. Teknoloji geliştikçe, web sitenizin içerik, tasarım ve yanıt verme açısından zamana uymasını sağlamak önemlidir. Çoğu zaman, işletme web siteniz potansiyel müşterilerin işletmenizle olan ilk temas noktasıdır. Bu kelimenin tam anlamıyla online kartvizitinizdir.

Sitenize gelen ziyaretçinin neler yaşadığını göz önünde bulundurun.

  • Tasarım modası geçmiş mi?
  • Site tıkalı mı yoksa gezinmesi zor mu?
  • Yüklemesi yavaş mı?
  • Yazılı içeriğiniz güncel mi?
  • Kullanıcının mobil cihazlardaki bilgileri görmek için ekranı büyütmesi gerekiyor mu?
  • Rakiplerin web sitelerine kıyasla soluk veya yavan mı?

Bu sorulardan herhangi birinin cevabı “evet” ise, güncelleme zamanı gelmiştir. Online arama yapanlar aradığına hızlı ve kolay bir şekilde ulaşmak isterler; Sitenize girer ve etkilenmezler, şaşırırlar veya hayal kırıklığına uğrarlarsa, birkaç saniye içinde bir sonraki web sitesine geçerek onlarla işlerini yürütürler. Ziyaretçileri bir sonraki adıma geçmeye ve müşteri olmaya davet eden güncellenmiş, iyi tasarlanmış bir web sitesi ile mükemmel bir izlenim bırakın.

2. E-posta Pazarlama StratejileriWeb sitenizden ve diğer online ve offline yöntemlerden müşteri e-postaları alıyor musunuz? Cevanız hayır ise, işinizi büyütmek için değerli bir fırsatı kaçırıyorsunuz demektir. E-postalar, ürünleriniz ve hizmetlerinizle ilgilenen potansiyel ve mevcut müşterilerle iletişim halinde olmanıza yardımcı olabilir. Listeniz büyüdükçe listelerinizi, kişisel ilgi alanlarına göre alıcılarınıza daha kişiselleştirilmiş, hedeflenmiş mesajlar için bölümlendirebilirsiniz.
MailChimp ve Constant Contact gibi bu süreci kolaylaştıracak birçok e-posta pazarlama hizmeti bulunmakta. Pazarlama stratejinizi uygulamak için online pazarlama şirketlerinin yardımını da değerlendirebilirsiniz. Bir WordPress web siteniz varsa, tüm süreci entegre etmeye yardımcı olacak birkaç eklenti vardır. Yada bizimle iletişime geçebilirsiniz.

3. İşletmeniz İçin Bir Blog Kurun ve Sık Sık GüncelleyinBloglar, son yıllarda pek çok şirket tarafından, sağladıkları arama motoru optimizasyonu (SEO) avantajları ve ziyaretçiler için bilgilendirme avantajları nedeniyle yoğun olarak kullanılmaktadır. Bir blog, daha büyük, daha iyi finanse edilen rakiplerle rekabet etmeye çalışan küçük işletmeler için harika bir araç olabilir, bu da çeşitli konu başlıklarında arama sonuçlarında diğerlerinden daha fazla göstermelerine yardımcı olur.

Ne kadar sık ​​sık yeni yazılar eklenirse, blog web siteniz trafiğinizi artırmada o kadar etkili olur. Blog gönderileri, okuyucuları ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında ustaca bilgilendirirken okuyucuları eğitmek, bilgilendirmek ve/veya eğlendirmek için kullanılmalıdır. Blog yayınlarının, işletmeniz için açık reklam olma amaçlı olmadığını unutmayın. Hedef kitlenize değer sağlaması amaçlanlanmalıdır.

4. Web Siteniz İçin Arama Motoru Optimizasyonunu Gözardı EtmeyinWeb siteniz SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), arama sonuçlarında daha yüksek görünmenin anahtarıdır. Anahtar kelime araştırması gerçekleştirmeyi, web sitesi meta verilerini güncellemeyi, web sitesi yazılı içeriğini (anahtar kelimeler, başlıklar vb.) Gözden geçirmeyi ve güncellemeyi, resim etiketlerini optimize etmeyi ve daha fazlasını içeren optimizasyon için birkaç bileşen vardır. Bloglar ayrıca önemli anahtar kelime varyasyonlarında düzenli olarak çalışmanın harika bir yoludur. Arama motorları, düzenli olarak yeni içerik oluşturan web sitelerini sever, genellikle eski veya nadiren güncellenen içeriğe sahip meslektaşlarından daha değerli görürler. Bunu kendi başınıza ücretsiz olarak yapabilir veya bir SEO şirketinin yardımını alabilirsiniz.

5. Arama Motoru Pazarlaması (SEM)Basitçe söylemek gerekirse, SEM (arama motoru pazarlaması), arama sonuçlarında potansiyel müşteriler tarafından daha görünür olmanıza yardımcı olmak için arama motorlarında ücretli reklamlar içerir. Yöntemler, PPC (tıklama başına ödeme veya arama başına ödeme), TBM (tıklama başına maliyet), BGBM (bin gösterim başına maliyet) ve ücretli arama reklamlarını içerir. Google AdWords en popüler arama pazarlama platformlarıdır.

6. Sosyal Medya PazarlamasıMuhtemelen zaten sosyal medyada varlığı olan bir anlaşmanın ne kadar büyük olduğunu biliyorsunuzdur. Çalıştığımız birçok müşterimiz, işletmeleri için en iyi sosyal medya platformlarını, ne sıklıkta göndereceklerini, ne göndereceklerini ve daha fazla takipçi ve daha fazla müşteri kazanabileceklerini soruyor. Cevap, iş türüne göre değişecektir, ancak kesin olan bir şey var sosyal medya varlığına sahip olmak çok önemlidir. Organik yayınlar ve sosyal medya reklamcılığı, sosyal medya pazarlama stratejinizin bir parçası olmalıdır. Online pazarlama oyununuzu geliştirmenin altı yolunu öğrendiğinize göre, şimdi 2019’u en iyi yıl haline getirme zamanı! Yardıma ihtiyacınız olursa,
iletişim sayfamızdaki numaraları arayarak veya e-posta ile bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?